جستجو   :  

تجهیز نسخه ویندوزی مرورگر کروم به ابزار آنتی ویروس

 نرم‌افزارهای آنتی ویروس در کنار مزایای فراوانی که دارند، مشکلاتی را هم گریبان‌گیر کاربران خواهند کرد. به عنوان مثال، می‌توان به کاهش سرعت اجرای برنامه‌ها در محیط سیستم‌عامل، پس از نصب این عناوین نرم‌افزاری یا حتی ناسازگاری با برخی برنامه‌ها و بازی‌ها اشاره کرد. در همین راستا، گوگل سعی کرده با ارائه راهکاری متفاوت، حداقل در محیط آنلاین و در زمان وبگردی، فضای امنی را از طریق ادغام قابلیت‌های ضد ویروس و ضد بدافزار در مرورگر کروم، پیش روی کاربران قرار دهد. راهکاری که به حل مشکلات یادشده نیز کمک خواهد کرد. به این ترتیب، حالا گزینه جدیدی در نسخه ویندوزی مرورگر کروم ادغام شده که قابلیت‌هایی مشابه با نرم‌افزارهای امنیتی و آنتی ویروس دارد. به عنوان مثال، این قابلیت، به طور خودکار، تغییر موتور جستجوگر پیش‌فرض را بررسی می‌کند تا این گزینه، توسط افزونه‌ها یا پلاگین‌های آلوده تغییر نکرده باشد. در صورت تشخیص تغییر در موتور جستجوگر نیز بازگشت به گزینه پیش‌فرض در دستورکار قرار می‌گیرد.

 

علاوه بر این، ابزار پاکسازی بدافزارها که پیش از این در کروم ادغام شده بود نیز حالا با بازطراحی کامل، در این مرورگر بهینه‌سازی شده است. این ابزار حالا استفاده ساده‌تر را برای کاربران به ارمغان آورده و امکان حذف خودکار نرم‌افزارهای خطرناک را با کلیک کردن روی یک دکمه ساده فراهم می‌کند. در قالب همکاری با شرکت امنیتی ESET، ابزار پاکسازی بدافزارها حالا قدرتمندتر از گذشته در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. البته گوگل روی این نکته هم تاکید داشته که Chrome Cleanup یک آنتی ویروس تمام عیار که شما را از بسته‌های نرم‌افزارهای امنیتی بی‌نیاز کند نبوده و تنها در حذف افزونه‌هایی که سیاست‌های امنیتی و نرم‌افزاری گوگل را نقص می‌کنند کاربردی خواهد بود. با این تفاسیر، همچنان پیشنهاد می‌شود کاربران از بسته‌های امنیتی و نرم‌افزارهای ضد ویروس در محیط سیستم‌عامل استفاده کنند.

 

خوشبختانه این تغییرات جدید باعث خواهند شد کاربران مرورگر کروم شرکت گوگل، در محیط ویندوز از فضای امن‌تر و وبگردی با خیال راحت‌تر بهره‌مند شوند. کاربران مشتاق تکنولوژی هم تماس‌های کم‌تری را مبنی بر کمک برای حل مشکل از کار افتادن گزینه جستجوی گوگلی در مرورگر کروم، از دوستان و آشنایان دریافت خواهند کرد.

تاریخ درج  :  1396/7/25  
تعداد بازدید تا کنون :141

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

×