جستجو   :  

رکوردشکنی اتحادیه اروپا با صدور جریمه ۲.۷ میلیارد دلاری برای گوگل

 گوگل شرکتی است که در حوزه‌های متفاوتی فعالیت دارد. همین امر هم باعث شده مسئولان این شرکت به فکر ایجاد شرکتی مادر به نام آلفابت بیفتند تا تمامی سرویس‌ها و محصولاتی که در طول چند سال متمادی توسط گوگل به مرحله بهره‌برداری رسیده، تحت نظارت این شرکت مدیریت شود. یکی از این محصولات، راهکاری است که برای مقایسه خدمات خرید، از سوی این شرکت ارائه شده است. راهکاری که به‌نظر می‌رسد عرضه آن گوگل را با جریمه سنگینی از سوی اتحادیه اروپا روبرو کرده است.

در همین راستا، رگولاتوری آنتی‌تراست اتحادیه اروپا که وظیفه تنظیم شرایط بازار برای ایجاد فضای سالم در جهت رقابت بهتر شرکت‌ها را برعهده دارد جریمه ۲.۷ میلیارد دلاری را برای گوگل درنظر گرفته است. این رگولاتوری مدعی شده گوگل از نفوذ خود به عنوان موتور جستجویی قدرتمند سواستفاده کرده تا سرویس مقایسه خرید ارائه شده توسط این شرکت، در مقایسه با رقبا در جایگاه برتری قرارگیرد.

Margrethe Versager از مدیران این رگولاتوری می‌گوید:

گوگل، راهکارها، محصولات و سرویس‌های مختلفی را برای بهبود زندگی ما ارائه کرده است. با وجود این، استراتژی آن‌ها در خصوص سرویس مقایسه خدمات خرید، جذب مشتری از طریق ارائه محصولی بهتر نبوده است. بلکه این شرکت از تسلط خود بر بازار به عنوان موتور جستجویی قدرتمند استفاده کرده تا در مقابل رقبای ضعیف‌تر، یک سروگردن بالاتر قرارگیرد.

 مسئولان گوگل این اتهام را ردکرده‌اند و مدعی شده‌اند درخواستی را برای تجدیدنظر در حکم صادره، به اتحادیه اروپا ارائه خواهند داد.

 
 

تاریخ درج  :  1396/4/8  
تعداد بازدید تا کنون :75

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

×