جستجو   :  

افزایش چشمگیر تعداد بدافزارهای پلتفرم مک اپل

 گزارش جدید آزمایشگاه امنیتی «مک آفی» (McAfee) نشان می‌دهد تعداد بدافزارهایی که با هدف آلوده کردن پلتفرم مک شرکت اپل توسعه یافته و منتشر شده‌اند روند صعودی به خود گرفته است. بر مبنای این گزارش، تعداد کامپیوترهای مک آلوده شده با این بدافزارها نیز در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ میلادی، در مقایسه با سه ماهه پیش از این افزایش چشمگیری داشته است. این در حالی است که تا پیش از این، تصور بر آن بود که کامپیوترهای مک از عملکرد خوبی به‌‌منظور مقابله با آلودگی توسط بدافزارها برخوردارند. حقیقت امر آن است که توسعه‌دهندگان این ابزارهای مخرب، معمولاً با توجه به تعداد کم‌تر کامپیوترهای مک در مقایسه با نمونه‌های ویندوزی، تمایل کم‌تری به توسعه بدافزارهای ویژه برای این پلتفرم دارند.

نمودار زیر، افزایش تعداد بدافزارهای توسعه یافته برای سیستم‌عامل مک را در دو سال گذشته به تصویر می‌کشد.

 

مکافی اعلام کرده بدافزارهای تبلیغاتی، بیش از هر نوع بدافزار دیگری به کامپیوترهای مک حمله کرده‌اند. با این تفاسیر، باید اعتراف کرد که بدافزارهای خطرناک نظیر نمونه‌هایی که توانایی سرقت اطلاعات یا بدست گرفتن کامل کامپیوتر قربانی را دارند، همچنان روی آلوده کردن کامپیوترهای ویندوزی تمرکز دارند. از جمله این بدافزارهای خطرناک می‌توان به واناکرای اشاره کرد. در گزارش مکافی در خصوص نوع بدافزارهایی که بیشتر از سایرین کامپیوترهای مک را هدف قرار داده‌اند اینچنین می‌خوانیم:

در طول ۹ ماه گذشته، شاهد افزایش تعداد بدافزارهای متمرکز روی سیستم‌عامل مک بوده‌ایم. این بدافزارها در اکثر موارد از نوع Adware یا همان نمونه‌های تبلیغاتی هستند.

گزارش مکافی نشان از آن دارد که کاربران مک باید بیش از پیش نگران کلیک کردن روی لینک‌ها یا پیام‌های مشکوک باشند و با تمرکز بیشتری، راهکارهای امنیتی برای ایمن ماندن در برابر بدافزارها را دنبال کنند.

 

منبع :

شهر سخت افزار

تاریخ درج  :  1396/4/3  
تعداد بازدید تا کنون :70

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

×